Solana, FET ve Daha Fazlası! Ünlü Analistten Kilit Uyarılar

Kripto para analisti Rekt Capital bugün Solana başta olmak üzere bazı kripto para birimleri ile ilgili detaylar paylaştı. Analist kilit seviyeler noktasında uyarıyor. Detaylara bakalım.

FET’in etkileyici rallisi

Analist özellikle Solana ve FET’teki son piyasa hareketleri bazı ilginç gözlemleri ve potansiyel senaryoları gündeme getirdi. Analist FET’in son dönemde %77’lik kayda değer bir ralli yaşadığına dikkat çekiyor. Buna göre önemli bir fiyat hareketi sergiledi. Ancak bu rallinin analiste göre farklı bir durumu var. Buna göre ralli, FET’in siyah renkle temsil edilen kilit bir destek seviyesini başarıyla yeniden test ettiği, sarı dairelerle işaretlenmiş önceki durumdan farklıydı.

Solana yorumuna geçmeden önce analist FET’in yeni aylık kapanışına dikkat çekiyor. Analiste göre yeni aylık kapanış, siyah destek seviyesinin altında gerçekleşerek bu formasyondan saptı. Bu tutarsızlık endişeleri artırıyor. FET yakında siyahı destek olarak geri almayı başaramazsa, yakın gelecekte ret yeme olasılığı yüksek. Analist FET’in hareketinin Bitcoin’in nasıl davrandığına bağlı olarak değişeceğini söylüyor.

Bitcoin’deki artış

Solana öncesi Analist BTC’nin 2019 ve 2015’teki davranışlarıyla karşılaştırmalar yapıyor. Buna göre eğer 2019 ile daha uyumlu olursa, önümüzdeki birkaç ay içinde daha derin bir fiyat gerilemesinin olacağını söylüyor.

Ancak, Bitcoin daha çok 2015’teki gibi davranırsa analiste göre, fiyat geri çekilmesi daha sığ olabilir. Bu geri çekilme, daha yüksek fiyat seviyelerinde bir Yeniden Birikim Aralığı oluşturma sürecinin bir parçası olacak.

Solana için kilit seviyeler

FET’in aksine Solana, turuncu-siyah aralıktan kurtulduğundan beri kesintisiz bir yükseliş trendinde. Kırmızı ile işaretlenen 42,86 dolarlık önemli direnç seviyesine kademeli olarak yaklaşıyor. Ayrıca bu seviye 2021’in başlarında ve 2022’nin ortalarında fiyat reddi yaşadığı bir nokta. Fiyat fitillerinin bu kırmızı seviyenin ötesine geçme potansiyeli var. Solana SOL’un gelecekteki yörüngesi belirsizliğini koruyor. Analiste göre tarih tekerrür ederse, bu durum Solana için aşırı oynaklığa yol açacak. Bu durum, yukarı yönde önemli fiyat hareketleri şeklinde kendini gösterecek.

Buna göre bu durumda Solana 42,86 dolar direncini aşacak. Ya da aşağı yönde güçlü bir hareketle mor kutunun altına, 30 dolara kadar inecek. Kriptokoin.com olarak sonuç olarak baktığımızda piyasa çeşitli faktörler ve tarihsel kalıplar tarafından yönlendirilmektedir. Bu gözlemler potansiyel senaryolar hakkında fikir veriyor. Ancak piyasa hareketleri öngörülemez olabiliyor. Çeşitli sonuçlara hazırlıklı olmak, kripto paraların dinamik dünyasında ihtiyatlı bir yaklaşıma işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x