Milli Takım’da Alperen Şengün müjdesi! Ergin Ataman açıkladı

A Milli Erkek Basketbol Takımı, FIBA 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri hazırlıkları kapsamında Filipinler ile karşı karşıya geldi. Milli Takım parkeden 84-73’lük galibiyetle ayrıldı.

Filipinler galibiyetinin ardından konuşan Ergin Ataman, Milli Takım’ın Fransa ile oynayacağı maç için şu sözleri dile getirdi:

Bundan sonraki maçımız farklı. Olimpiyatlara direkt katılacak olan Fransa ile karşılaşacağız. Çok önemli bir takımlar. Fakat bizim için önemli olan mücadele gücümüzü, oyunumuzu geliştirmek. Filipinler’i yenmek istiyorduk ve bunu başardık. Fransa maçı ne olur bilemiyorum ama bu maçlar bizim için hazırlık maçları.

ALPEREN ŞENGÜN MÜJDESİ

Alperen Şengün’ün de gelecek sene Avrupa Şampiyonası’nda kadroda olacağı müjdesini veren Ataman, “Bugün Cedi Osman izlemeye geldi, Alperen Şengün de gelecek sene olacağını söyledi. NBA’deki oyuncularımız da geldiğinde çok daha güçlü basketbol oynayan bir takım olacağız fakat bu kadrodan da 4-5 oyuncuyu Avrupa Şampiyonası’na hazırlayabilirsek o zaman daha güçlü oluruz. Şu anda bizim hedefimiz maç kazanmaktan ziyade bu oyuncuları hazırlamak ve elemelere kadroyu hazır hale getirmek” sözlerini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x