Doğu Ekspresi bilet fiyatları ne kadar, ne zaman başlıyor?

Seyahat severlerin beklediği Doğu Ekspresi haberi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, son yıllarda Turistik Doğu Ekspresi’nin farklı tatil seçeneği arayan seyahat severlerin ve sanat tutkunlarının gözdesi haline geldiğini belirterek, “Bu yıl Turistik Doğu Ekspres seferleri 11 Aralık’ta başlayacak, bilet satışları bugün başladı.” ifadelerini kullandı.

DOĞU EKSPRESİ BİLETLERİ NE ZAMAN SATIŞA ÇIKIYOR?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Turistik Doğu Ekspresi seferlerinin 11 Aralık’ta, bilet satışlarının 1 Kasım’da başlayacağını duyurdu.

DOĞU EKSPRESİ BİLET FİYATLARI NE KADAR?

Doğu Ekspresi bilet fiyatları şu şekilde; Turistik Doğu Ekspresi trenleri 8 yataklı ve 1 yemekli vagondan oluşurken; her bir yataklı vagon 10 kompartıman (oda), her bir odada ise 2 yatak bulunuyor. Yataklı oda fiyatları dönemsel olarak değişirken; düşük dönem oda ücreti 6 bin lira, normal dönem oda ücreti 8 bin lira ve yüksek dönem oda ücreti 12 bin 500 lira uygulanacak. Bir odada en fazla 2 kişi seyahat edebiliyor. Buna ilave olarak odalarda 0- 6 yaş arasında en fazla 2 çocuğun seyahati ücretsiz olacak.

YILBAŞI VE SÖMESTİR İÇİN EK SEFER KONULDU

Yılbaşı ve sömestr dönemleri için Ankara’dan 31 Aralık, 20 Ocak, 27 Ocak tarihlerinde ve Kars’tan 2 Ocak, 22 Ocak, 29 Ocak tarihlerinde ek seferler yapılacak. Ankara- Kars yönünde 42, Kars- Ankara yönünde 42 olmak üzere toplam 84 tren seferi gerçekleştirilecek. Ankara- Kars yönünde Erzincan, Erzurum istasyonlarında, Kars- Ankara yönünde ise İliç, Divriği ve Sivas istasyonlarında gezi amaçlı duruşlar yapılacak.

66 BİN 258 YOLCU TAŞINDI

Turistik Doğu Ekspresi, Ankara- Kars yönü kalkış saati 15.55, Kars- Ankara kalkış saati 22.20 olarak planlandı. Ankara- Kars yönünde Erzincan’da 164 dakika, Erzurum’da 180 dakikalık duruşla 30 saatlik seyahat, Kars- Ankara yönünde ise İliç ve Divriği’de 180’er dakika, Sivas’ta 230 dakikalık duruşla 34 saat 30 dakikalık seyahat programlandı. Turistik Doğu Ekspresi ile 2019 yılından bugüne kadar toplam 66 bin 258 yolcu taşındı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x